صندوق سرمایه گذاری آوای فردای زاگرس
شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۱۷۷۶
شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ۵۰۸۵۵
راهنمای سرمایه‌گذاری

 

 راهنمای حضور در پذیره نویسی و خرید و فروش واحدهای سرمایه گذاری


صندوق سرمایه گذاری آوای فردای زاگرس 

 

سرمایه گذاران برای حضور در پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری آوای فردای زاگرس ، ابتدا باید به کارگزاری های دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار در تهران و شهرستان ها مراجعه کنند. شرط شرکت در پذیره نویسی صندوق مذکور دارا بودن کد معاملاتی بورسی است.

 

آن دسته از سرمایه گذاران که کد معاملاتی بورسی ندارند، پس از تحویل مدارک مورد نیاز به کارگزار، کد معاملاتی خود را تحویل می گیرند؛ لازم به ذکر است، سرمایه گذارانی که دارای  کد مربوطه هستند، لزومی به طی این مرحله ندارند و می توانند وارد مرحله پذیره نویسی شوند.

 

پذیره نویسی

 

الف) شرکت در پذیره نویسی از طریق کارگزاری

 

سرمایه گذاران دارای کد معاملاتی بورسی بدون مجوز معاملات برخط، با پرداخت وجه متناظر با تعداد واحد سرمایه گذاری به همراه کارمزد مربوطه به حساب بانکی اعلام شده کارگزار، به دفتر کارگزاری مراجعه کرده و مرحله پذیره نویسی را آغاز می کنند.  سرمایه گذاران پس از اقدام به پرداخت مبلغ به حساب بانکی اعلام شده کارگزار، با رجوع به کارگزار، فرم درخواست خود را تکمیل نموده و مشخصات مبلغ واریزی در فرم درخواست خرید واحد سرمایه گذاری درج می شود.

 

ب) شرکت در پذیره نویسی به صورت برخط

 

سرمایه گذاران دارای کد معاملاتی بورسی با مجوز معاملات برخط، می توانند از طریق درگاه معاملات برخط (آنلاین) کارگزاری مربوطه، اقدام به پرداخت وجه متناظر با تعداد واحد سرمایه گذاری به همراه کارمزد کنند. پس از پرداخت وجه و درج سفارش سرمایه گذار در سامانه معاملات برخط، پذیره نویسی به نام سرمایه گذار ثبت می شود.

 

معامله واحدهای سرمایه گذاری

 

خرید و فروش مجدد واحدهای سرمایه‌گذاری پس از دوره پذیره‌نویسی اولیه، در بورس مربوطه و توسط بازارگردان صندوق انجام می‌شود.

 

پس از اتمام دوره پذیره نویسی و اخذ مجوز معامله واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری آوای فردای زاگرس از سازمان بورس و اوراق بهادار، سرمایه گذاران می توانند وارد مرحله خرید و فروش این واحدها شوند. ایشان می توانند با مراجعه به کارگزاران دارای مجوز و یا شبکه معاملات برخط در روزهای معاملاتی بورس اقدام به خرید و فروش واحدهای سرمایه گذاری این صندوق بکنند.